Jméno:
Heslo:

Informace správce pro SVJ

Upozornění

Ve dnech 19.7. a 20.7.2018 bude z technických důvodů zavřeno.

Důležitá informace pro SVJ - úspora energie

Vážení klienti, již delší dobu se věnujeme monitorování spotřeby tepla v domech s centrální dodávkou tepla v závislosti na tepelněizolačním stavu budovy.

Dle námi dostupných informací se spotřeba tepla v závislosti na stavu zateplení objektu liší v desítkách a někdy i ve stovkách procent. S ohledem na cenu dodávaného tepla-v roce 2015 to bylo cca 661,- Kč/GJ proto někde platíte neúměrně vysoké částky na vytápění Vašich domů.

Pro zájemce poskytneme konkrétní údaje porovnání spotřeb v domech stejných rozměrů, které Vás jistě přesvědčí o nutnosti něco s izolačním stavem domu urychleně podniknout. Ve všech případných následných krocích Vám samozřejmě budeme k dispozici.

 

Ing.L.Maksymczuk

jednatel správce

Výpadky TV signálu

Výpadky TV signálu

Rušení televizního příjmu – jak postupovat?

 

Aukce volných kmitočtů dokončená počátkem roku 2014 umožní operátorům podstatně rozšířit nabídku přístupu k internetu. Pro obyvatele ČR bude znamenat především výrazné zvýšení rychlosti mobilního internetu.

Po zahájení výstavby sítí LTE předpokládají odborníci možný vznik problémů s rušením televizního příjmu. Vstupní obvody televizních...více
Odkaz:
 http://www.ctu.cz/ctu-informuje/problematika-souvisejici-s-provozem-siti-lte.html

Pro Vysočinu:

Jihomoravská

Šumavská 33
602 00 Brno

541 428 614

grenarm@ctu.cz

ing. Milan Grenar

Oznámení o ukončení poruchové služby elektro.

Oznámení o ukončení poruchové služby elektro.

Odstávky elektroinstalace od E.ON.

Upozorňujeme všechny, že dochází k odstávkám dodávek elektřiny společnosti E.ON.
Místa a časy na : https://portal.eon.cz/odstavky/www/

Dotace na opravy domů.

Možnosti dotací na opravy domů (informace z úřadu územního plánování)

Podmínky jsou stejné jako v předchozích letech. Dotace je možné čerpat výhradně na obnovu nemovitých kulturních památek na území městské památkové rezervace, nikoliv na všechny objekty.

  1. Dotaci ministerstva kultury s povinným 10% podílem města – výše dotace vychází z celkového počtu žadatelů a celkových nákladů, pohybuje se zpravidla do 25% (včetně 10% města);

  2. Dotaci Kraje Vysočina s povinným 10% podílem města – dotace kraje činí max. 40% celkových nákladů.

O dotaci ministerstva kultury je třeba požádat prostřednictvím města vždy do 15. října na příští kalendářní rok – na rok 2018 tedy žádat nelze, až na rok 2019.

O dotaci Kraje Vysočina lze žádat vždy do 15. února; je však nutný souhlas města s poskytnutím povinného 10% příspěvku. Tento příspěvek schvaluje rada/zastupitelstvo města (dle velikosti příspěvku); jednání zastupitelstva proběhlo 5. 2. 2018, proto již nebude možné vyhovět nově podaným žádostem.

  1. Mimořádný příspěvek města - cca 20-25% celkových nákladů → O mimořádný příspěvek lze žádat v případě, že nebylo možné požádat o dotaci, např. proto, že objekt není nemovitou kulturní památkou, ale nachází se např. v exponované poloze v městské památkové rezervaci a jedná se např. o obnovu štukové fasády. Tyto mimořádné příspěvky jsou poskytovány pouze v případě, že v rozpočtu na opravu památek zbydou finanční prostředky po schválení příspěvků města k dotacím ministerstva kultury a Kraje Vysočina.

Na základě výše uvedených skutečností lze doporučit, aby vlastníci domů, kteří mají zájem o využití uvedených dotačních titulů, připravili podklady pro dotace na rok 2019 (především závazná stanoviska orgánů státní památkové péče, položkové rozpočty, ohlášení/stavební povolení) a kontaktovali  z odd. památkové péče Mgr. Janu Laubovou (tel. 565 593 030, e-mail: jana.laubova@jihlava-city.cz) buď sami nebo prostřednictvím správce v průběhu srpna nebo září a informovali se o dalším postupu při žádosti o dotaci, resp. příspěvek města.

Kotlíkové dotace pro domácnosti v Kraji Vysočina

vícee na stránkách www.kr-vysocina.cz/kotliky 

 

Více

Výplata přeplatků z vyúčtování služeb.

Upozorňujeme předsedy SVJ, že výplata přeplatků ze služeb za rok 2017 bude možná od 14.5.2018 na základě jejich potvrzení převodu peněz na poštu.                 

Daň z nemovitosti

Upozorňujeme majitele bytů, kteří se stali vlastníky nemovitosti v roce 2015, na povinnost podat daňové přiznání pro daň z nemovitosti. Termín podání daňového přiznání na Finanční úřad v Jihlavě je do 31.ledna 2016. Veškeré informace Vám poskytnou pracovníci Finančního úřadu v Jihlavě v úředních hodinách : http://www.statnisprava.cz/….nsf/i/10652

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Rychlý kontakt

obrázek
BYTSERVIS, spol. s.r.o.
Křížová 1355/25
586 01 Jihlava
IČO: 18199208 Logo BYTSERVIS, spol. s.r.o.
Spisová značka:
C 3488 vedená u rejstříkového soudu v Brně

DŮLEŽITÉ

Ve dnech 19.7. a 20.7.2018 bude z technických důvodů zavřeno.

O kontrole kotlů

Informace o kontrole kotlů.

Zákon 67/2013 sb. - zákon, kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostor v domě s byty.

Nařízení vlády č.366/2013 sb. - o úpravě některých zákonitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím.

Zákon 89/2012 sb. - nový občanský zákoník

ZASÍLAT ZPRÁVY NA MŮJ E-MAIL >>

Zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií

Vážení zákazníci,
často se na nás obracíte s dotazem ohledně energetických průkazů budov, proto Vám předkládáme stručné shrnutí a odkaz na úplné znění Zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií......
Bytservis spol. s.r.o., Křížová 1355/25, 586 01, Jihlava
LOGIN
HOME Bytservis Jihlava

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign Weby pro bytová družstva a SVJ